Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Вітаю Вас Гість

КАТЕГОРІЇ

ВІДЕОМАНДРІВКИ [2]
МУЗИКА [0]
НОВИНИ [8]

Просимо

Наша молодь

Надсяння

Головна » НОВИНИ

Результат пошуку зображень за запитом "Вербицькому памятник"

 

 

Товариство "Надсяння" запрошує.
Запрошуємо львів’ян і гостей міста на освячення і відкриття пам’ятника о. Михайлу Вербицькому, яке відбудеться о 13 год. у неділю 27 грудня ц.р.
Пам’ятник встановлено у сквері на розі вулиць  М. Вербицького і Генерала Чупринки.

Категория: НОВИНИ | Просмотров: 3293 | Добавил: SIAN | Дата: 24.12.2015 | Комментарии (1)

Голові Верховної Ради України

Пану Володимиру Гройсману

Народним депутатам України

 

Шановний Голово Верховної Ради України!

Шановні народні депутати України!

         Ми, примусово переселені українці за рішенням польського і радянського тоталітарних режимів у 1944-1946, 1948, 1951 роках із наших західних прабатьківських земель (Лемківщина, Західна Бойківщина, Надсяння, Холмщина, Південне Підляшшя) на територію УРСР, зокрема на визнання кривд і поневірянь, яких ми зазнали в роки Другої світової війни, отримали статус учасників війни і користувалися відповідними соціальними пільгами.

Суще ще покоління депортованих українців – люди похилого віку, їх кількість, на жаль, невпинно зменшується.

Скромних пенсій, як і для більшості українських пенсіонерів, вистарчає хіба на ліки та елементарні потреби. То яка була ціль у вас, шановні народні обранці, крім завдання моральних кривд людям похилого віку, у яких середній дохід ледь перевищує 1710 грн., з 1 липня ц.р. скасувати соціальні пільги?

Ми усвідомлюємо політичні та соціально-економічні реалії нашого сьогодення. Однак звертаємося до вас, шановні народні депутати України, поверніться до розгляду Закону України № 76-VIII від 28 грудня 2014 року і відновіть надані учасникам війни, гарантовані Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», соціальні пільги.

 

За дорученням учасників конференції:

Голова Об’єднання «Закерзоння»,

голова Львівського регіонального

суспільно-культурного товариства

«Надсяння»                                                        Володимир Середа

Голова Львівського обласного

суспільно-культурного товариства

«Холмщина»                                                       Ірина   Гринь

Голова Львівської обласної організації

Всеукраїнського товариства

«Лемківщина»                                                    Степан Майкович

Голова Львівського обласного

суспільно-культурного товариства

«Любачівщина»                                              Богдан Парадовський

Голова Львівського суспільно-

культурного товариства «Устріки»                     Віктор Козоглодюк

 

м. Львів, 12 грудня 2015 року

Категория: НОВИНИ | Просмотров: 1286 | Добавил: SIAN | Дата: 18.12.2015 | Комментарии (0)

Впродовж 1944-1946, 1948, 1951 років із Холмщини, Південного Підляшшя, Надсяння, Західної Бойківщини і Лемківщини польський тоталітарний режим, безперечно в погодженні з своїми кремлівськими зверхниками, депортував на територію УРСР понад 520 тисяч українців – корінних мешканців цих земель. Цей злочин цинічно було названо «евакуацією на добровільних засадах», хоча насправді це була депортація за етнічною ознакою.

На жаль, найвищі органи державної влади України до сьогоднішнього дня не мають політичної волі дати об’єктивну політичну і правову оцінку цим трагічним подіям в новітній історії українського народу.

Читати далі

Категория: НОВИНИ | Просмотров: 1118 | Добавил: SIAN | Дата: 18.12.2015 | Комментарии (0)

            Залишилися лічені дні до  місцевих виборів. Передвиборчий період в Україні, як ніколи за всі роки нашої Незалежності, проходить у дуже складній політичній та соціально-економічний ситуації. Здійснена путінською Росією анексія Криму та збройна агресія на Донбасі – такі реалії нашого повсякденного життя. З їх врахуванням 25 жовтня ц.р. будемо обирати депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів.

         У неділю, 18 жовтня ц.р., в  храмах УГКЦ було зачитано Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ до вірних та усіх людей доброї волі напередодні виборів до місцевих органів державної влади. Незалежно від Вашої конфесійної приналежності, радимо зайти на сайт УГКЦ і вдумливо ознайомитися з цим Зверненням.  Воістину «вибори – це час , коли ми повинні проявити нашу людську та християнську гідність і громадянську свідомість». Так само , як ніхто не заперечить , що сьогоднішні  передвиборчі локальні змагання не можуть нам затьмарити наше засадниче глобальне завдання – ЗБЕРЕГТИ  УКРАЇНУ.

         В першу чергу звертаємося до Вас, шановні виборці, з переконливим проханням – взяти участь у виборах.

         Демократичні вибори передбачають  для кожного з нас право на вибір.

         Ми свій вибір зробили на користь Блоку Петра Порошенка «Солідарність».        

         Список кандидатів  від БПП «Солідарність» до Львівської обласної ради очолює людина невтомної вдачі, досвідчений державний менеджер, нащадок депортованих українців із Закерзоння Синютка Олег. У цій команді є господарники , керівники діючих крупних підприємств, установ  Бубес Юрій , Козак Богдан , Карпінець Віктор , Федак Тарас, П’ятак Валерій .

         У списку кандидатів до Львівської міської ради від БПП «Солідарність» є знані впродовж багатьох років у політичному житті і в органах місцевої влади Львова Адамик Петро, Рудницький Іван, Сірик Зеновій,  відомі юристи  Гудима Дмитро, Лемик Роксоляна та інші.

          У тісній співпраці з молодими  представниками  національно-демократичних сил, які згуртовані у БПП «Солідарність», така команда буде здатна жертовно прислужитися Львівщині, Львову.

Ми закликаємо  виборців Львівщини віддати свої голоси за кандидатів Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

 

Володимир Середа ,

голова Об’єднання « Закерзоння»,

голова Львівського товариства «Надсяння»

 

Богдан Парадовський ,

голова Львівського товариства «Любачівщина»

 

Петро Франко,

голова Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих

 

Степан Трохимчук,

голова Львівського обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів

 

Ірина Гринь,

голова Львівського СКТ «Холмщина»

 

20.10.2015 р.

 

Категория: НОВИНИ | Просмотров: 1052 | Добавил: SIAN | Дата: 20.10.2015 | Комментарии (0)

У заповненій залі Львівського державного палацу естетичного виховання учнівської молоді, що на площі Петрушевича, на чергову зустріч зібрались члени Львівського товариства «Надсяння» та запрошені поважні гості.

На обговорення було винесено два питання:

  1. Про участь членів товариства «Надсяння» у відзначенні 200-річчя від дня народження о. Михайла Вербицького та, зокрема, у спорудженні у м. Львові пам’ятника о. Михайлові Верби цькому.

  2. Презентація двотомника ректора УКУ о. д-ра Богдана Праха «Духовенство Перемиської єпархії та Апостольської адміністрації Лемківщини».

Ім’я видатного українця, композитора, творця величної мелодії українського «Славня» о. Михайла Вербицького дороге і близьке уродженцям Надсяння. Адже він народився в селі Явірник Руський на Перемищині, у прадавньому княжому Перемишлі здобув музичну освіту, будучи парохом у селі Млини у Надсянні, створив там мелодію Гімну України. У Млинах, де він помер, є його могила-пантеон.

Надсянці братимуть участь у спільних з українцями Польщі ювілейних урочистостях 28 лютого ц.р. в Явірнику Руському та 4 березня у Млинах у ювілейний день – 200-річчя від дня народження о. Михайла Вербицького.

П’ять років тому, у цій же самій вщерть заповненій залі, присутні аплодисментами схвалили ініціативу товариства «Надсяння» про спорудження за доброчинні пожертви пам’ятника о. М.Вербицькому у Львові. У нашому місті молодий М.Вербицький прожив 13 років, тут він закінчив гімназію, навчався у духовній семінарії.

Непередбачувана збройна агресія путінської Росії на південному сході України ускладнила збір пожертв. Зрозуміло, що сьогодні першочерговими є пожертви українців на підтримку війська, зміцнення оборони України. Однак збір пожертв на спорудження пам’ятника о. М.Вербицькому у Львові, вважають надсянці, також є патріотичним громадянським чином українців. Величні музичні акорди слів клятви «Душу, тіло ми положим за нашу свободу» завжди були, є і будуть нашою непереможною зброєю!

Тож збір доброчинних пожертв на спорудження пам’ятника о. М.Вербицькому у Львові, незважаючи на дуже складну економічну і політичну ситуацію в Україні, триває. Віримо, що до цієї благородної справи долучаться церковні парафії, просвітяни, працівники львівських університетів, підприємці.

Збори надсянців завершились виступом хору «Надсяння» під орудою диригента Володимира Гнідя. Хору «Надсяння» випала честь співати Архієрейську Літургію у колишній церкві в Явірнику Руському – рідному селі о. Михайла Вербицького з нагоди його славного ювілею.

В.С.

Категория: НОВИНИ | Просмотров: 1287 | Добавил: SIAN | Дата: 02.03.2015 | Комментарии (0)

Звернення

голів товариств депортованих українців із Закерзоння

Шановні краяни!

Діюча Верховна Рада України, в якій реальну більшість складають відверті або замасковані антиукраїнські сили, виявила свою повну неспроможність відстоювати національні інтереси українського народу.

         Україна напередодні дочасних виборів народних депутатів Верховної Ради. На жаль, діючий  закон України про вибори народних депутатів з його нормою про закриті партійні списки не узгоджується з діючим виборчим законодавством цивілізованих демократичних країн.

         Однак ми сподіваємося, що у новообраній Верховній Раді України національно-демократичні політичні сили матимуть явну більшість і утворять дієздатну коаліцію.

         Серед тестових законів на підтвердження наших сподівань ми вимагаємо від майбутнього депутатського корпусу прийняття нового закону про вибори народних депутатів України на основі регіональних відкритих партійних списків, а також визнання примусового виселення у 1944-1946, 1948 і 1951 роках сталінським і польським комуністичними режимами українців з Лемківщини, Західної Бойківщини, Надсяння, Холмщини і Підляшшя як депортації за етнічною ознакою та надання статусу депортованих примусово виселеним у ці роки українцям,гарантій соціального захисту їх та їхніх нащадків.    

Шановні виборці Львова і Львівщини!

         Перш за все ми закликаємо вас прийти 26 жовтня ц.р. на свої виборчі дільниці і взяти участь у виборах  народних депутатів України.

         У загальнонаціональному виборчому окрузі ми закликаємо вас віддати свої голоси за провідні українські національно-демократичні політичні партії «Блок Петра Порошенка»  (№ 22)  та «Народний фронт» (№ 5). Як львів’яни, ми вважаємо також перспективною, вартою підтримки, політичну партію «Об’єднання «Самопоміч» (№ 15).

         Серед кандидатів у мажоритарних виборчих округах просимо вас підтримати своїми голосами 26 жовтня ц.р. зокрема:

Івана Васюника (округ № 115),

Ірину Подоляк (округ № 116)

Оксану Юринець (округ № 117),

Данила Лубківського (округ № 118),

Ярослава Дубневича (округ № 120)

Тараса Батенка (округ № 123),

Миколу Кмітя (округ № 126).

 

Голова 

товариства «Надсяння»                        Володимир Середа

 

Голова

товариства «Лемківщина»                   Степан Майкович

 

Голова

товариства «Холмщина»                      Володимир Ковалюк

 

Голова

товариства «Любачівщина»                Богдан Парадовський

 

м. Львів, 20 жовтня 2014 р.

 

 

 

Категория: НОВИНИ | Просмотров: 1191 | Добавил: SIAN | Дата: 21.10.2014 | Комментарии (0)

Запрошуємо на новий сайт товариства - http://nadsyannya.org.ua/ .

Категория: НОВИНИ | Просмотров: 1231 | Добавил: SIAN | Дата: 10.09.2014

Депортовані українці за Порошенка.

У Львові відбулося засідання Координаційної ради Об’єднання «Закерзоння», до якого входять суспільно-культурні товариства депортованих українців із Надсяння, Холмщини, Лемківщини, Західної Бойківщини.

Основні питання, що розглядалися на засіданні КР – відзначення 70-х роковин депортації українців із Закерзоння та позиція Об’єднання «Закерзоння» стосовно наступних виборів Президента України.

Зокрема, представники усіх товариств, які брали участь в засіданні КР, були одностайні як в оцінці надзвичайно складної ситуації в Україні, так і їх позиції стосовно президентських виборів.

На засіданні КР Об’єднання «Закерзоння» прийнято Звернення до виборців із закликом взяти участь у виборах, згуртуватися, щоб, враховуючи сьогоднішні політичні реалії, обрати Президента України вже у першому турі голосування. Депортовані українці підтримують кандидатуру Петра Порошенка.

Повний текст Звернення КР Об’єднання «Закерзоння» «Стосовно наступних виборів Президента України» додається.

 

З В Е Р Н Е Н Н Я

Координаційної ради Об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» (Об’єднання «Закерзоння») "Стосовно наступних виборів Президента України".

Шановні виборці!

За всі роки незалежності Україна опинилася у найбільшій небезпеці.

Нещодавно Російська Федерація здійснила нічим не спровоковану військову анексію невід’ємної частини української території – Автономної Республіки Крим. У наші дні російські спецназівці, їх агентура та найманці проводять заздалегідь сплановані та скоординовані терористичні акції на Сході та Півдні України, які скеровані проти територіальної цілісності України, а в кінцевому підсумку проти існування самостійної демократичної України. Путінський режим прагне відновити тоталітарну російську імперію, серед жертв якої у сорокових роках минулого століття були і ми – понад півмільйона українців, депортованих із рідних прабатьківських земель на Закерзонні.

Незважаючи на усі проблеми, труднощі чи навіть тимчасові невдачі, ми віримо у нашу перемогу. Її запорукою стануть патріотизм та згуртованість українського народу.

Найближчим реальним тестом нашої громадянської зрілості будуть позачергові вибори Президента України.

Читати далі

Категория: НОВИНИ | Просмотров: 1963 | Добавил: SIAN | Дата: 13.05.2014 | Комментарии (0)

Свіже

Друзі

Ваш курсор на пульсі міста - ''Щоденний Львів'' Українська рейтингова система bigmir)net TOP 100  МЕТА - Украина. 
 Рейтинг сайтов  Товариство Надсяння